CH. NEVERLAND BLUEBIRD SINGING IN MY HEART

(CH. FAIRY JACK IS FRIENDLY x CH. GOLDWINA LITUS)

19.07.2007-13.01.2016

MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI
MŁODZIEŻOWY CHAMPION ROSJI
MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA POLSKI 2008
CHAMPION POLSKI
CHAMPION ROSJI
7xZw.Mł/JCAC, 6xJBOB/Najlepszy Junior w Rasie
vice BEST IN SHOW JUNIOR, 2xBIS JUNIOR 3
15xCWC/CAC, r.CACIB
10xBOS/Najlepszy Pies w Rasie
8xBOB/Zwycięzca Rasy,
2xBOG/Zwycięzca Grupy, viceBOG, 2xBOG3, 2xBIS4

 

Wyniki badań Blusia/Health results of Blues:
HD-A, ED-0/0
oczy czyste/eyes clear (2009, 2010, 2012)
serce w normie (2009, 2012)

————————————————————————————————————————————————————————————–
RODOWÓD/PEDIGREE   /  WYNIKI WYSTAW/SHOW RESULTS   /   GALERIA ZDJĘĆ/MORE PHOTOS   /  POTOMSTWO/PROGENY
————————————————————————————————————————————————————————————–

Blusio przyszedł na świat 19 lipca 2007 roku. Był synem naszej ukochanej Oputki (Ch.Goldwiny Litus) i urodzonego w Czechach, mieszkającego w Finlandii potomka angielskiego psa i fińskiej suki – championa Fairy Jack is Friendly.

Po urodzeniu dla rozróżnienia nosił na szyi niebieski sznureczek i było mu w nim tak do twarzy, że od tej pory wszystko dostawał niebieskie, imię też pozostało niebieskie. Blutek od początku był z charakteru, temperamentu i wyrazu pysia łudząco podobny do swojej mamy. Od pierwszych dni był bardzo odważnym szczeniaczkiem, który wszystko przyjmuje ze stoickim spokojem, a jednocześnie pieskiem bardzo cwanym i upartym, który zawsze wie, czego chce. W dzieciństwie broił ile wlezie beztrosko zwalając winę na inne psy. A przyłapany na gorącym uczynku robił najbardziej niewinną minkę na świecie.
Blusio był energicznym, przesympatycznym, bardzo pogodnym i ciekawskim pieskiem. Kochał wszystko i wszystkich, uwielbiał jeść i przytulać się. Bardzo zaprzyjaźnił się ze starszym bratem Marcelem, który stał się dla niego wzorem do naśladowania.

Odszedł w styczniu 2016 roku przegrywając nierówną walkę z chorobą nowotworową. Pozostawił po sobie wspaniałe potomstwo, między innymi: J.PL.CH EASTER SUNFLOWER Narnia Baltica, CH.PL EASTER TIME Narnia Baltica oraz J.PL.CH EASTER BLUE SKY Narnia Baltica, który reprezentował Polskę na mistrzostwach świata obedience.