O HODOWLI

—————————————————————————
      O RASIE    /    HISTORIA RASY    /    WZORZEC RASY
—————————————————————————

Neverland to mała, jednorasowa hodowla, zarejestrowana w sopockim oddziale Związku Kynologicznego w Polsce.

Nasze psy mieszkają razem z nami w domu, są równoprawnymi członkami rodziny, kochamy je, szanujemy i dbamy o to, by były szczęśliwe. Hodowla i wystawy to tylko niewielka część ich życia. Na co dzień spędzamy dużo czasu w plenerze, na spacerach i treningach, gdzie nasze psy mogą robić to, co sprawia im  największą przyjemność – biegać po lesie i plaży, pływać w morzu, aportować, tarzać się w piasku i błocie, a przede wszystkim być razem z nami.

Golden retrievery to nasza pasja, nie sposób na życie. Szczenięta rodzą się u nas rzadko, ze starannie przemyślanych skojarzeń i są długo wyczekiwane. Do hodowli wybieramy tylko zdrowe psy, przebadane w kierunku schorzeń typowych dla rasy. Od wielu lat przyjaźnimy się z hodowlą Narnia Baltica, wspólnie dbając o nasze psy i urodzone u nas szczenięta, wspólnie tworząc plany hodowlane.

Wszystko zaczęło się na początku 2003 roku, kiedy trafiła do nas nasza ukochana  GOLDWINA LITUS. W ciągu chwili skradła na zawsze nasze serca i do dziś jest naszą największą dumą.
Goldwina przez 14 lat była wielokrotnie prezentowana na wystawach – uwielbiała być w ringu. Wśród licznych zwycięstw uzyskała championaty Polski, Rosji, RKF, Litwy i Białorusi, Grand Championat Rosji, Championat Polski Weteranów, Zwycięstwo Polski, wielokrotnie tytuły Najlepszej Suki w Rasie, Zwycięzcy Rasy, Zwycięzcy Grupy, Najlepszego Weterana w Rasie i Best in Show. Goldwina urodziła 3 mioty, których ojcami byli kolejno: w 2005 roku Ch.Dainty’s Final Score (Szwecja), w 2007 – Ch.Fairy Jack is Friendly (Czechy) i w 2009 – Ch.Editio Princeps Kaprys Rejenta. Niestety nigdy nie doczekaliśmy się po niej dziewczynki – w swoich niedużych miotach rodziła jedynie chłopców. Dwóch z nich zostało w hodowli – w 2005 roku NEVERLAND FULL OF MAGIC, który jako kilkumiesięczne szczenię uległ wypadkowi i nigdy nie był wystawiany, ani użyty do rozrodu. Pozostał z nami i był wspaniałym przyjacielem. W 2007 roku dołączył do nas jego młodszy przyrodni brat NEVERLAND BLUEBIRD SINGING IN MY HEART. W 2008 roku zadebiutował na wystawach, szybko uzyskując wiele tytułów, między innymi championaty Polski i Rosji. Bluebird był ojcem kilku miotów szczeniąt w tym trzech championów: Easter Time Narnia Baltica, Easter Sunflower Narnia Baltica oraz Easter Blue Sky Narnia Baltica, matką których jest Bianka znad Kaszubskiego Morza.

Na początku stycznia 2010 roku sprowadziliśmy z Holandii suczkę JOYOUS LEGALLY BLONDE (współwłasność z hodowlą Narnia Baltica), która bardzo szybko ukończyła młodzieżowy i dorosły championat Polski i Rosji, zdobywając także wiele innych tytułów. W 2013 roku, dwa miesiące po tragicznej śmierci naszego ukochanego Marcela (Neverland Full of Magic), przyszedł na świat jej pierwszy miot  – 6 szczeniąt, których ojcem jest angielski pies Lawpark Spellcaster. Z tego skojarzenia pozostały z nami chłopiec NEVERLAND SMILE FULL OF MAGIC oraz dziewczynka NEVERLAND SMELL THE MAGIC. Dziś oboje są młodzieżowymi i dorosłymi championami Polski i Rosji. Tytuł championa uzyskał również ich miotowy brat – Neverland Shadow of the Wind.

W lutym 2016 roku dołączyła do nas słodka dziewczynka EVERGREEN OLIGARCHIA, która w błyskawicznym tempie ukończyła Młodzieżowy Championat Polski, Championat Polski, w bardzo młodym wieku otrzymała CACIB i nominacje na Cruft’s 2017 i 2018. W marcu 2016 JOYOUS LEGALLY BLONDE urodziła swój drugi miot – 5 szczeniąt z przydomkiem Narnia Baltica, których ojcem jest holenderski pies Joyous Ice Cube. Z tego miotu w hodowli Narnia Baltica pozostała jej córka LOVE ME DO NARNIA BALTICA, która wraz z Evergreen tworzy doskonały duet i są naszą nadzieję na przyszłość.

NEVERLAND SMILE FULL OF MAGIC został dotychczas ojcem 21 miotów szczeniąt w hodowlach Qdore (Lublin – 9 szczeniąt), Adsum (Wrocław – 8 szczeniąt), Wi-An-Wa (Warszawa – 10 szczeniąt), Souvenir (Olsztyn – 5 szczeniąt), Na Fali (Koszalin – 6 szczeniąt), Neverland (Gdańsk – 9 szczeniąt), Souvenir (Olsztyn – 4 szczenięta), My Joy (Słowacja – 10 szczeniąt), Alibi na Szczęście (Ustroń – 3 szczenięta), Abidream (Wisła – 10 szczeniąt), Adsum (Wrocław – 7 szczeniąt), Peeky Golden (Kartuzy – 8 szczeniąt), Alibi na Szczęście (Ustroń – 5 szczeniąt), Neverland (Gdańsk – 8 szczeniąt), Złote Przeboje (Warszawa – 7 szczeniąt), Souvenir (Olsztyn – 1 szczenię), Alice’s Dogs (Piła – 5 szczeniąt), Gemma Aura (Bydgoszcz – 3 szczenięta), Comfort Zone (Poznań – 8 szczeniąt), Peeky Golden (Kartuzy – 7 szczeniąt), Angolo Della Foresta (Płock – 9 szczeniąt).

Jego siostra – NEVERLAND SMELL THE MAGIC urodziła swój pierwszy miot wiosną 2018 roku – 7 szczeniąt, których ojcem jest Ch.Dutch Consolidation Moonwalker (Holandia). W tym samym roku przyszedł na świat trzeci – ostatni miot JOYOUS LEGALLY BLONDE – 5 szczeniąt po Ch.Kassander of Bridge Four (Belgia).
W maju 2018, w wieku 15 lat, 6 miesięcy i 15 dni opuściła nas nasza ukochana Oputka pozostawiając po sobie nieopisaną pustkę.
Na otarcie łez została z nami dziewczynka – NEVERLAND CHIM CHIM CHEREE.
W maju 2019 urodziło się 9 dorodnych szczeniąt ze skojarzenia Mii (Evergreen Oligarchia) i Tolka (Neverland Smile Full of Magic). Z tego skojarzenia została z nami Tulka – NEVERLAND MAMMA MIA.
W lutym 2020 przyszedł na świat drugi i ostatni miot Zuli (Neverland Smell the Magic). Tym razem ojcem 7 szczenąt został Ch.Prince Charming Qdore of Labgold. Z tego miotu w hodowli pozostała Lila – NEVERLAND HELLO DOLLY.

W marcu 2021 urodziły się drugie dzieci Mii (Evergreen Oligarchia) i Tolka (Neverland Smile Full of Magic). Z tego sprawdzonego już skojarzenia w hodowli zostały Tymon – NEVERLAND PETER PAN i jego siostra Luka NEVERLAND PURE IMAGINATION. Obydwoje mieszkają w zaprzyjaźnionych domach.